Tagasi tellimisinfo juurde
Back to ordering information

To see earlier competitions, please scroll the page down!

GLISS OPEN 2016

14.01.2016 - Thursday

11:15 - 12:20 - Chicks Axel boy and girls

16.01.2016 - Saturday

A-ARENA

08:00 - 08:35 - Ice dance basic novice
09:05 - 09:40 - Ice dance basic novice
10:00 - 10:45 - Pre-Bronze and Bronze adults I - II

B-ARENA

09:40 - 10:50 - Young 2000-2002

 

17.01.2016 - Sunday

A-ARENA

08:00 - 11:05 - Cubs B boys and Cubs B 2005 girls
11:05 - 13:45 - Cubs B 2006 girls
13:45 - 16:30 - Cubs A boys and Cubs A 2005 girls
16:30 - 19:00 - Cubs A 2006 girls
19:00 - 19:50 - Ice dance Basic Novice

B-ARENA

08:15 - 9:25 - Junior B ladies

 

 

GLISS OPEN 2015

15.01.2015 - Thursday

08:20 - 09:00 - Pre-Young 2004-2005
13:00 - 15:10 - Cubs A girls 2005
19:20 - 21:25 Basic Novice A girls 3.-5. Warm-up

 

16.01.2015 - Friday

08:05 - 09:00 - Pre-Young 2002-2003
12:00 - 13:05 Cubs B Girls 2004
13:05 - 14:05 Pre-Chicks boy and girls
14:20 - 16:40 CHICKS A boys and girls
16:55 - 19:00 - CHICKS AXEL boys and girls
21:25 - 22:10 - Junior B girls

 

17.01.2015 - Saturday

12:05 - 13:55 - Advanced Novice boys and girls 1.-3. warm up
14:10 - 16:10 Advanced Novice girls 4.-6. warm-up

 

18.01.2015 - Sunday

08:10 - 10:45 Novice B
11:00 - 13:00 - Advanced Novice boys and girls 1.-3. warm-up
13:15 - 15:25 - Advanced Novice girls 4.-6. warm-up

 

GLISS OPEN 2014

09.01.2014 - Thursday

11:00 - 11:10 Basic Novice ice-dance - 1st Pattern dance
11:10 - 11:25 Advanced Novice ice-dance - 1st Pattern dance
11:25 - 11:35 Junior ice-dance - Short dance
11:35 - 11:45 Basic Novice ice-dance - 2nd Pattern dance
11:45 - 12:00 Advanced Novice ice-dance - 2nd Pattern dance
12:15 - 14:00 Basic Novice A girls 1.-3. warm-up group - Free program
14:15 - 16:05 Basic Novice A girls and boys 4.-6. warm-up group - Free program
16:20 - 18:15 SPRINGS B 1.-3. Warm-up group - Free program
18:30 - 19:50 SPRINGS B 4.-5. Warm-up group - Free program


10.01.2014 - Friday

08:00 - 10:05 NOVICE B girls - Free program
10:20 - 11:45 CHICKS A boy and girls - Free progam
12:00 - 13:35 CHICKS AXEL boys and girls - Free program
13:50 - 15:40 CUBS A boys and CUBS A 2004 girls - Free program
15:55 - 18:00 CUBS A 2003 girls - Free program
18:15 - 20:10 Basic Novice B girls - Free program
20:10 - 20:40 Young 1998-2000 girls - Free program


11.01.2014 - Saturday

08:00 - 08:40 Pre-young 2003-2004 girls - Free program
08:40 - 09:50 Young boy and Pre-young 2001-2002 girls - Free program
09:50 - 10:25 Young Adult ladies + Artistic - Free program
10:25 - 10:55 Adult Bronze men and ladies I-II and III-IV - Free program
10:55 - 11:35 Adult Silver men and Silver ladies I-II, III-IV and Adult Gold and Masters
11:50 - 14:00 Chicks B girls - Free program
14:15 - 15:35 Junior B girls - Free program
15:50 - 17:30 Advances Novice girls 1.-3. Warm-up group - Short program
17:45 - 18:20 Advanced Novice girls 4. warm-up group
18:20 - 18:55 Adv. Nov. boy + Junior A men and Senior ladies - Short program
19:10 - 20:15 Junior A ladies 1.-2 warm-up group - Short program
20:30 - 21:45 Junior A ladies 3.-4. warm-up group


12.01.2014 - Sunday

08:30 - 10:15 CUBS B 1.-3. Warm-up group - Free program
10:30 - 12:00 CUBS B 4.-5. Warm-up group - Free program
12:15 - 13:25 Advanced Novice boy and girls 1.-3. warm-up group - Free program
13:40 - 15:00 Advanced Novice 3-4. warm-up group
15:05 - 16:35 Junior A ladies 1.-2. warm-up group - Free program
16:40 - 18:00 Junior A ladies 3.-4. warm-up grop - Free program
18:15 - 18:45 Junior A men and Senior ladies - Free program
18:45 - 19:05 Basic Novice ice-dance - Free dance
19:10 - 19:30 Advanced Novice & Junior ice-dance - Free dance



GLISS OPEN 2013

11.01.2013 - Friday

09:00 - 09:50 - Pre - Chicks Girls (2 warm-up's / 2 boys) Cubs B 2002 Boys
09:50 - 10:20 - Chicks B Boys (1 warm up)
10:20 - 12:30 - Chicks B Girls (4 warm-up's)
12:40 - 14:45 - Cubs B Girls 2003 (1.-2.-3. Warm up)
15:00 - 17:15 - Cubs B Girls 2003 (4.-5.-6. Warm up)
17:30 - 18:30 - Cubs B Girls 2002 (2 warm-up's)
18:45 - 21:55 - Springs B Girls and Boy (5 warm-up's)



12.01.2013 - Saturday

08:00 - 08:35 - Pre - Young 2002 and younger Girls (1 warm-up)
08:35 - 09:00 - Pre - Young 2000-2001 Girls (1 warm-up)
09:00 - 09:50 - Young 1997-1999 Girls and Boys (2 warm-up's)
10:00 - 10:30 - Young adults 87-96 Girls (1 warm-up. 4girls. 2bronze men. 1 silver man)
10:30 - 10:40 - Adult pair (1 warm-up)
10:40 - 10:50 - Artistic free (1 warm-up)
10:50 - 11:20 - Adult Bronze Ladies III-IV and I-II (2 warm-up's bronze II-III, bronze I-II)
11:20 - 11:50 - Adult Silver Ladies I-II and III-IV (1 warm-up I-II, III-IV)
11:50 - 12:00 - Adult Gold Ladies I-II (1 warm-up)
12:10 - 13:55 - Basic Novice A (2 warm-up's)
14:10 - 15:20 - Basic Novice B girls and boy (2 warm-up's)
15:35 - 17:35 - Novice B (3 warm-up's)
17:50 - 19:40 - Advanced Novice SP Girls and Boy (3 warm-up's)
19:55 - 21:55 - Junior SP Ladies (3 warm-up's)
21:55 - 22:15 - Junior Man and Senior SP (1 warm up)


13.01.2013 - Sunday

08:00 - 09:10 - Junior B Ladies (2 warm-up's)
09:20 - 10:15 - Chicks A Girls and Boys (2 warm-up's)
10:15 - 11:35 - Cubs A Girls and Boys (1-2 warm-up's)
11:45 - 13:45 - Cubs A Girls and Boys (3-5 Warm-up)
14:00 - 16:00 - Advanced Novice Ladies and Man FS
16:15 - 18:20 - Junior A Ladies FS, Junior A Man and Senior Ladies FS




Tritsutajate Trophy 2012

28.04.2012

08:30 - 09:45 - Pre-Chicks girls and boy
09:45 - 10:50 - Chicks B boys and girls 1 and 2 warm up
11:05 - 12:15 - Chicks B girls 3 and 4 warm up
12:15 - 13:35 - Cubs B girls 1 and 2 warm up
13:50 - 14:35 - Cubs B girls 3 warm up
14:35 - 15:05 - Debs B girls
15:05 - 16:15 - Springs B girls 1 and 2 warm up
16:30 - 17:05 - Springs B girls 3 warm up
19:00 - 20:30 - Advanced Novice A girls and boy short program
20:45 - 21:55 - Junior A girls and boys short program


29.04.2012

08:30 - 09:00 - Pre Young 2001-2002 girls
09:00 - 09:40 - Pre Young 1999-2000 girls and Young girls
09:40 - 10:50 - Novice B girls
11:05 - 12:00 - Junior B girls
12:00 - 13:05 - Chicks A boys and girls
13:05 - 13:40 - Advanced Novice boy and girls 1 warm up free program
13:55 - 15:05 - Advanced Novice girls 2 and 3 warm up free program
15:05 - 15:45 - Basic Novice A boy and girls 1 warm up
16:00 - 17:20 - Basic Novice A girls 2 and 3 warm up and Basic Novice B girls
17:20 - 18:00 - Junior A men and ladies 1 warm up free program
18:15 - 19:00 - Junior A ladies 2 warm up free program
19:00 - 19:30 - Gold and Silver ladies
19:30 - 20:00 - Bronze ladies, men and Young Adults




GLISS OPEN 2012

Laupäev 07.01.2012 - Saturday 07.01.2012

A - hall

08:15 - 08:40 - Bronze ladies and man
08:40 - 09:15 - Silver ladies
09:15 - 09:40 - Gold and Masters ladies
09:40 - 10:40 - Chicks B 2003 girls (1 and 2 warm up)
10:55 - 11:25 - Chicks B 2003 girls (3 warm up) and Chicks B boys
11:25 - 13:05 - Cubs A girls (1,2 and 3 warm up)
13:20 - 13:55 - Cubs A girls (4 warm up) and boy
13:55 - 15:35 - Basic Novice A girls (1,2 and 3 warm up)
15:50 - 16:25 - Basic Novice A girls 4 warm up and boys
16.25 - 17.35 - Advanced Novice girls (1,2 and 3 warm up) short program
17:50 - 18:25 - Advanced Novice girls 4 warm up and boys short program
18:25 - 19:55 - Junior girls (1,2 and 3 warm up) short program
20:10 - 20:40 - Junior girls (4 warm up) and boy short program
20:40 - 21:35 - Senior ladies and men short program

B - hall

08:30 - 09:05 - Chicks A girls and boy
09:05 - 11:10 - Chicks B 2004 girls
11:25 - 12:25 - Cubs B girls
12:25 - 13:30 - Springs B girls and boy
13:45 - 14:20 - Novice B girls
14:20 - 15:45 - Junior B ladies and boy



Pühapäev 08.01.2012 - Sunday 08.01.2012

A - hall

08:45 - 09:40 - Basic Novice B girls
09:40 - 10:55 - Advanced Novice girls (1,2 warm up groups) free program
11:10 - 11:50 - Advanced Novice girls (3 warm up groups) free program
11:50 - 13:30 - Junior A girls (1,2,3 warm up group) free program
13:45 - 14:20 - Junior A girls (3 warm up groups) free program
14:20 - 14:55 - Advanced Novice, Junior boys and Senior men free program
14:55 - 15:50 - Senior ladies free program

B - hall

08:30 - 09:45 - Debs B girls
09:45 - 10:35 - Pre - Young 2001-2002 and Pre-Young 1999-2000 girls
10:35 - 11:45 - Young 96-98 girls, Young Adults 86-95 girls





Tritsutajate Trophy 2011


Reede 08.04.2011 - Friday 08.04.2011

09:00 - 09:30 Pre Chiks girls and boy
09:30 - 10:30 Chiks B 2004 girls
10:30 - 10:55 Chiks B boys
10:55 - 11:25 Chiks B 2003 girls 1
11:40 - 12:40 Chiks B 2003 girls 2,3
12:40 - 13:50 Young girls and boy

14:05 - 15:05 Cubs 2001 B and Cubs B boys
15:05 - 15:35 Pre Young girls 2000-2011
15:35 - 16:10 Pre Young 1999-98 and boy - Young Adults girls and boy
16:25 - 18:15 Springs B girls and boys
18:15 - 18:45 Junior B ladies and man
19:00 - 20:35 Cubs B 2002 girls
20:35 - 21:45 DEBS B girls and boy
21:45 - 21:50 Synchronized skating



Laupäev 09.04.2011 - Saturday 09.04.2011

09:00 - 10:20 Novice B girls
10:20 - 10:40 Cubs A boys
10:55 - 11:55 Cubs 2002 A girls
11:55 - 12:25 Debs A 1 warm up
12:40 - 14:25 Debs A 2,3,4 warm up
14:40 - 16:30 Springs A 2000
16:45 - 18:00 Chiks A girls and boys
18:00 - 18:30 Novice A girls 1
18:45 - 20:05 Novice A girls 2,3,4 and boy
20:20 - 21:45 Junior A



Pühapäev 10.04.2011 - Sunday 10.04.2011

09:00 - 09:25 Springs A boys
09:25 - 10:55 Cubs A 01 1,2,3 warm up
11:10 - 11:40 Cubs A 01 4 warm up
11:40 - 12:00 Novice A boys free
12:00 - 13:10 Novice A 1,2 warm up free
13:25 - 14:05 Novice A 3 warm up free
14:05 - 15:10 Junior A 1, 2 warm up free
15:25 - 16:00 Junior A 3 warm up free
16:00 - 16:50 Springs A 1999 girls
17:05 - 17:35 Adults Gold lady and man, Silver I and II ladies
17:35 - 18:00 Adults Bronze I and Bronze mens

18:00 - 18:25 Bronze II ladies




Venus Cup 2011 - Premia jäähall - Premia ice hall

Laupäev 08.01.2011 - Saturday 08.01.2011

A - hall


09:00 - 09:25 Silver I and II ladies

09:25 - 10:00 Gold ladies and Bronze II ladies
10:00 - 10:30 Bronze I ladies and Bronze III lady and man
10:30 - 11:10 Chiks A girls and Cubs A girls ( 1 warm up )
11:25 - 12:40 Cubs A girls ( warm up 2 ,3 ) and boys
12:40 - 13:15 Debs A girls ( 1 warm up )
13:30 - 15:15 Debs A girls ( 2, 3, 4 warm up ) and boys
15:30 - 17:20 Novice A girls and boy short program
17:35 - 19:15 Junior girls ( 1, 2, 3 warm up ) short program
19:30 - 20:05 Junior girls ( 4 warm up ) short program
20:05 - 20:45 Senior girls short program


B - hall

17:00 - 18:30 Chiks B girls and boys
19:15 - 19:45 Cubs B girls ( warm up group 2 ) and boy
19:45 - 20:10 Pre-Young 2000-2001 & younger girls & Pre-Young 1999-1998 girls
20:10 - 20:40 Young girls
20:40 - 21:00 Young Adults girls and boy


Pühapäev 09.01.2011 - Sunday 09.01.2011

A - hall

09:00 - 10:00 Springs A girls and boy
10:00 - 11:00 Novice A girls ( warm up groups 1 2 ) free program
11:15 - 12:25 Novice A girls ( warm up groups 3 4 ) and boy free program
13:20 - 14:45 Junior A girls ( warm up groups 2 3 ) free program

15:00 - 15:40 Junior A girls ( warm up group 4 ) free program
15:40 - 16:20 Senior girls free program
16:20 - 16:50 Novice B girl


B - hall

09:00 - 10:20 Springs B girls
10:20 - 11:25 Debs B girls





Tartu Autumn Tournament 2010

Laupäev 16.10.2010 - Saturday 16.10.2010
5

09:00 - 10:20 Springs B tüdrukud ja poisid - boys and girls

10:25 - 11:15 Cubs A tüdrukud 1 soojendus - girls 1 warm up
11:30 - 13:10 Cubs A tüdrukud 2 3 soojendus ja poisid - girls 2 3 warm up and boys
13:25 - 15:35 Debs A tüdrukud ja poisid - girls and boys
15:50 - 17:40 Springs A tüdrukud ja poiss - girls and a boy
17:55 - 19:20 Novice A tüdrukud 1 2 soojendus lühikava - girls 1 2 warm up short program
19:35 - 20:20 Novice A girls 3 warm up and boys short program
20:20 - 21:05 Junior A tüdrukud lühikava - girls short program


Pühapäev 17.10.2010 - Sunday 17.10.2010

09:00 - 09:25 Debs B tüdrukud - girls
09:25 - 09:50 Novice B tüdrukud - girls
09:50 - 10:15 Junior B tüdrukud - girls
10:30 - 11:55 Cubs B tüdrukud ja poisid - girls and boys
11:55 - 12:35 Adults A Gold Silver Bronze
12:50 - 13:30 Chicks A tüdrukud - girls
13:30 - 14:15 Novice A tüdrukud 1 soojendus lühikava - girls 1 warm up short program
14:30 - 16:00 Novice A tüdrukud 2 3 soojendus lühikava ja poisid - girls 2 3 warm up and boys
16:15 - 17:05 Junior A neiud - girls
17:05 - 17:30 Chicks B tüdrukud - girls
17:30 - 17:55 Pre Young 1998 - 2000 tüdrukud - girls
17:55 - 18:20 Young 1995 - 1997 and Young Adult girls




Tritsutajate Trophy 2010

Reede 30.04.2010 - Friday 30.04.2010


12:30 - 13:25 - Pre Young Girls (10-12y.)
13:25 - 14:10 - Young (13-15 y.) girls and boys - Young adults (16-25)
14:25 - 14.55 - Novice B girls
14:55 - 16:35 - Chicks B 2003-2004 girls
16:50 - 18:00 - Cubs B 2000 girls
18:00 - 19:15 - Chicks 2002 B girls 1 2 and 3 warm up
19:30 - 20:00 - Chicks 2002 B girls 4 warm up and Chicks B boys
20:00 - 21:45 - Cubs B 2001 girls and Cubs B boys


Laupäev 01.05.2010 - Saturday 01.05.2010

09:00 - 10:30 - Springs B girls and boys
10:30 - 11:00 - Cubs A 2001 girls 1 warm up
11:15 - 11:55 - Cubs A 2001 girls 2 warm up
11:55 - 12:40 - Chicks 2002-2003 A girls and boys
12:40 - 13:25 - Springs 1999 A girls 1 and 2 warm up
13:40 - 14:25 - Springs 1999 A girls 3 warm up
14:25 - 15:00 - Springs 1998 A girls 1 warm up
15:15 - 15:55 - Springs 1998 A girls 2 warm up
15:55 - 16:35 - Springs A boys
16:35 - 17:00 - Class I (26-35 y) ladies
17:15 - 18:50 - Novice A girls and boys short program
18:50 - 19:40 - Class II (36 - 45 y) ladies and men
19:55 - 20:55 - Junior A ladies and men short program


Pühapäev 02.05.2010 - Sunday 02.05.2010

09:30 - 10:40 - Debs B girls
10:40 - 11:20 - Cubs A 2000 girls 1 warm up
11:35 - 12:50 - Cubs A 2000 girls 2 and 3 warm up and Cubs A boys
12:50 - 13:20 - Novice A boys and girls 1 warm up free program
13:35 - 14:50 - Novice A girls 2 and 3 warm up free program
14:50 - 15:20 - Junior A ladies 1 warm up and men free program
15:35 - 16:10 - Junior A ladies 2 warm up free program
16:10 - 16:55 - Debs A girls 1 warm up
17:10 - 19:00 - Debs A girls 2 3 and 4 warm up and boys




Tartu Autumn Tournament 2009

Reede 16.10.2009 - Friday 16.10.2009

18:00 - 18:25 - Beginners 1999/2000 girls / tüdrukud

18:25 - 18:50 - Pre young women and men / naised ja mehed
18:50 - 19:20 - Beginners womens, men and pair skating
Distribution of prizes - autasustamine


Laupäev 17.10.2009 - Saturday 17.10.2009

08:00 - 09:50 - Chicks B 2002 / 03 girls, boys / tüdrukud, poisid
09:50 - 10:30 - Cubs B 2000 girls 1 warm up / tüdrukud 1 soojendus
10:45 - 11:25 - Cubs B 2000 girls 2 warm up / tüdrukud 2 soojendus
11:25 - 12:30 - Cubs A 2000 / 01 girls 1, 2 warm up / tüdrukud 1,2 soojendus
12:45 - 13:20 - Cubs A 2000 / 01 girls 3 warm up / tüdrukud 3 soojendus
13:20 - 14:55 - Springs A 1999 girls / tüdrukud
15:10 - 16:25 - Springs A 1998 girls / tüdrukud
16:25 - 17:00 - Springs A boys / poisid
17:15 - 17:45 - Novice A boys short program / poisid lühikava
17:45 - 19:00 - Novice A girls 1, 2 warm up short program / tüdrukud 1, 2 soojendus lühikava
19:15 - 20:35 - Novice A girls 3, 4 warm up short program / tüdrukud 3, 4 soojendus lühikava
20:35 - 21:05 - Juunior A girls short program / tüdrukud lühikava
21:20 - 22:55 - Debs B girls + Novice B girls / tüdrukud


Pühapäev 18.10.2009 - Sunday 18.10.2009

08:00 - 09:45 - Springs B girls, boys / tüdrukud, poisid
09:45 - 10:20 - Cubs A boys / poisid
10:35 - 11:05 - Chicks A girls / tüdrukud
11:05 - 12:55 - Debs A girls 1,2,3 warm up / tüdrukud 1,2,3 soojendus
13:10 - 14:45 - Debs A girls 4, 5 warm up and boys / tüdrukud 4, 5 soojendus ja poisid

14:45 - 15:15 - Novice A boys free program / poisid vabakava
15:30 - 16:00 - Juunior A girls free program / tüdrukud vabakava
16:00 - 17:20 - Novice A girls 1, 2 warm up / tüdrukud 1, 2 soojendus
17:35 - 18:55 - Novice A girls 3, 4 warm up / tüdrukud 3, 4 soojendus
18:55 - 19:20 - Cubs B 2001 girls 1 warm up / tüdrukud 1 soojendus
19:35 - 21:05 - Cubs B 2001 girls 2, 3, 4 warm up / tüdrukud 2, 3, 4 soojendus

Distribution of prizes - autasustamine




Tritsutajate Trophy 2009

Reede 01.05.2009 - Friday 01.05.2009


15:00 - 16:10 - Cubs B 2000 tüdrukud / girls
16:10 - 16:40 - Cubs B poisid / boys
16:50 - 17:40 - Harrastajad / Beginners 97/98/99 tüdrukud ja poisid / girls and boys
17:40 - 17:55 - Harrastajad / Beginners 1983-1993 tüdrukud / girls
17:55 - 18:05 - Sünkroonuisutamine noored ja seeniorid
18:05 - 18:55 - Springs B 1997 tüdrukud / girls
19:05 - 19:45 - Cubs B 1999 tüdrukud / girls
19:45 - 20:30 - Novice B tüdrukud ja poiss/ girls and boy
20:40 - 22:10 - Debs B tüdrukud / girls



Laupäev 02.05.2009 - Saturday 02.05.2009

09:00 - 10:50 - Chicks B 2001 tüdrukud / girls
10:50 - 11:35 - Springs B 1998
11:45 - 12:50 - Cubs A 1999 tüdrukud / girls Cubs A poisid / boy
12:50 - 13:55 - Cubs A 2000 tüdrukud / girls

14:05 - 15:00 - Springs A 1998 tüdrukud / girls
15:00 - 16:25 - Springs A 1997 tüdrukud / girls
16:35 - 17:50 - Novice A girls short program
18:00 - 18:40 Junior A tüdrukud ja poisid / girls and boys
18:40 - 19:10 - Beginners 1983-1993 A mehed / men
19:20 - 20:55 - Beginners 1983 A naised / ladies


Pühapäev 03.05.2009 - Sunday 03.05.2009

09:00 - 10:35 - Chicks 2002 B tüdrukud / girls Chicks B poisid / boys
10:45 - 12:30 - Debs A tüdrukud / girls
12:40 - 14:05 - Novice A free tüdrukud / girls free program
14:15 - 15:00 - Junior A tüdrukud ja poisid / girls and boys free program
15:00 - 16:05 - Chicks A tüdrukud ja poiss / girls and boy